foci24.com

Kék-Tó Lakópark

Pedroval tudta idei első győzelmét bezsebelni Mourinho csapata

2015. augusztus 23. 17:04:06  nyomtatási kép
Megszerezte első győzelmét a címvédő Chelsea a Premier League szezonjában, a londoni Kékek a West Brom otthonából hozták el a három pontot 3-2-s sikerükkel. José Mourinho Barcelonából érkezett igazolása góllal nyitott, de annak ellenére is nagy csatában szerezték meg a győzelmet a vendégek, hogy 2-0-ra és 3-1-re is vezettek. A hazaiak egy 11-est is elhibáztak, Terryt pedig az 54. percben kiállították, így az utolsó bő félórát emberhátrányban játszotta végig a Chelsea.

Morrison révén már a 14. percben vezetést szerezhetett volna a WBA, de Courtois kivédte a 11-esét. A "majdnem gólra" két találattal válaszolt a Chelsea, az új igazolás, Pedro a 20., Diego Costa pedig a 30. percben volt eredményes (itt a spanyol volt az előkészítő), igaz, Morrison 35. percben szépíteni tudott, de Azpilicueta a 42. percben újra kétgólosra növelte a londoni előnyt, így 1-3-mal fordultak a felek.

Az 54. percben bajba kerültek a Kékek, Terryt szórta ki a játékvezető, és a West Brom az 59. percben, Morrison második góljával fel is zárkózott.

Hiába azonban az emberelőny, újabb gól már nem esett, így a címvédő Chelsea megszerezte első, 3-2-s győzelmét a bajnoki szezonban.

PREMIER LEAGUE, 3. FORDULÓ:

West Bromwich Albion – Chelsea 2-3 (Morrison 35., 59., ill. Pedro 20., D. Costa 30., Azpilicueta 42.)